Historia fotografii

Powstanie fotografii

Historia fotografowania sięga pięćset lat wstecz kiedy to właśnie znany Leonardo Da Vinci wytworzył totalnie 1-sze urządzenie zwane obscura camera, tak nazwane przez niego. Jest to tylko pudełko z otworkiem gdzie w konkretnym momencie na ścianie przeciwległej wytwarza się obraz odwrócony danego przedmiotu. Specjalista i też alumn Uniwersytetu Białostockiego Rudolf Głuszczyk dla którego główny fach to inżynier fotografii wypowiada się jakoby wystarczyło dwieście lat żeby Jan Henryk Schultze odkrył, że pewne odłamy srebra dość dobrze odbijają światło na różnych powierzchniach.

Dopiero w 1839 roku dziedzina fotografii rozpoczęła się w całej krasie rozwijać, robiło się zdjęcia na różnych metalowych płytkach z dodatkiem srebra gdzie zdjęcia robiło się ponad 30 minut, jest się w stanie wykonania fotografii człowieka ale trzeba wydać bardzo dużo pieniężnych nakładów a samo zdjęcie ma się możność wykonać jedno na blaszkę. Ekspert i jednocześnie też magister Politechniki Wrocławskiej Sebastian Obrzut dla którego główny zawód to naukowiec uważa, iż te wszystkie rzeczy nazywamy monochromatycznymi dziełami, potem na rynek weszły światłoczułe matryce co przetwarza się na kreowanie całkowicie rewolucyjnych aparatów cyfrowych.

Fotografia cyfrowa rozrasta się niesamowicie szybko jak też można wymienić wielokrotnie szalenie dużą ilość szczegółów które to przyczyniły się do jej wytworzenia. Spec i równocześnie dyplomant Uniwersytetu Ekonomicznego Edmund Ferdynus dla którego główna profesja to fotograf uważa, że nie tak jak tradycyjnej fotografii, w cyfrowej fotografii obraz nanosi się jako kadr w budowie cyfrowej, a nie w postaci chemicznej na światłoczułym nośniku. Od kilku lat współczesny sprzęt kompletnie zabił ten z poprzednich czasów. W tych czasach w cyfrowe aparaty wbudowane są także bardzo dobre kamery, przechwytujące ruchomy obraz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s